Kuželkářský klub Vyškov

 
Login: Heslo:

Pohár ČKA

I letos se objevila na startovní listině Pro-tec Cupu neboli Poháru ČKA obě naše družstva mužů i žen.
Zatímco ale ženy vypadly hned po 1.kole s Moravskou Slávií Brno (1.zápas 0:6, 2.zápas 4:2 z pohledu vyškovaček), tak muži zatím prochází pohárem bez ztráty kytičky.

Své účinkování v poháru začali muži až v druhém kole základní části, kam byli nalosováni. A hned na úvod nedostali vůbec lehkého soupeře.
Čekal jich velmi silný soupeř z Blanska. I když blanenské hráče znají velmi dobře z 2.ligy, kde se dvakrát ročně potkávají, nebylo vůbec nic jisté.
První zápas se odehrál na kuželně v Blansku a hoši si odvezli porážku 5:1 (11:5), což byl výsledek, který do odvety nedával příliš mnoho šancí.
Ale to by nesměli být Vyškováci. V odvetě se na soupeře hned od začátku vyhrli, zakousli a už se nepustili. Vyhráli 6:0 (13:3). V tomto utkání padla i první vyškovská šestistovka v letošním ročníku poháru Peťa Pevný 603 a Luďovi Rychlovskému k ní chybělo 5 kuželek.
Kluci tak postoupili do nadstavbové části, kde na ně v 1.kole čekali hráči olomouckého áčka.

I Olomouc je pro vyškovské hráče dost známý a těžký soupeř. Kluci však nenechali nic náhodě a už v prvním zápase na domácí půdě si vybudovali slušný náskok 6:0 (12:4)
V tomto utkání zazářil Eda Varga, který nahrál skvělých 620 kuželek a Jirkovi Trávníčkovi jich do 600 chybělo jen 7. Kluci dohromady uhráli 2360, což je zatím 4. nejlepší výkon družstva v letošním ročníku Poháru ČKA.
V odvetě už je soupeři z Olomouce čekali lépe připravení a tak hoši prohráli 5:1 (9:7), což jim ale stejně bezpečně zajišťovalo postup do osmifinále Poháru ČKA.
Tady je ale čeká soupeř nadmíru těžký. Los jim určil prvoligový Náchod - družstvo, které momentálně vede tabulku 1.KLM o osm bodů před druhým Třebíčem!
První utkání na domácí kuželně sehrají hoši v neděli 17.3. ve 12:00.


Copyright: Monika Anderová (monika.anderova@centrum.cz), Aleš Ander (ales.ander@centrum.cz)